burçlar

burç burçlar günlük burçlar ve fallar astroloji yükselen burçlar


Başak Burcu (Virgo)

(23 Ağustos - 22 Eylül)

Sevgili Başaklar cumartesi günümüzün astrolojik olarak  en etkili görünümü, saat 10:30 itibariyle gerçekleşecek olan Güneş-Venüs kavuşumudur. En sıkı bağlantı kurduğumuz insanlarla ilişkimizde güçlü olan taraf olmayı tercih edeceğimiz bir gündeyiz. Gerek yazışmalarda veya gerekse konuşmalarımızda pek ılımlı bir kişi gibi davranmayabiliriz. Çünkü bizi anlamadıklarını düşünebiliriz. Bu görünüm, duygularımızı tutkulu bir şekilde ifade etmemizi sağlar. Ya benimle aynı telden konuşursunuz veyahut ben bildiğim gibi konuşmayı tercih ederim diyerek son noktayı koyabilirsiniz. Bu görünüm, sizi bir hayli etkileyecek bir kişiyle tanışmanızda etkendir. Bu kişinin baskın tavırları, kafasına koyduğunu yapacak bir yapıda oluşu sizi hayli etkiler. Bu kavuşum, neyi istiyorsanız, o konuyla ilgili konularda ikna kabiliyetinizin yükselmesini sağlar. Size fiziksel anlamda çekicilik kazandırır.Saat 12:44 Ay-Jüpiter görünümü, bir yanıyla olumlu düşünmek istediğinizi gösteriyor. Ancak yine de bunun tek başına önemi olmadığını biliyorsunuz.  Dışarıdaki dünya acımasız ve ben kendime dikkat etmeliyim diye içinizden geçirirsiniz.  Saat 19:11-26 Ekim saat 07:40 arasında Ay-Boşluk etkisi altındayız. Doğal olarak herhangi bir şey için çözüm bulmaktan uzağız. Bu durum kimi zaman sizi rahatsız ettiği için, kiminle beraberseniz ona karşı biraz sertçe davranabilirsiniz. Amacınız kötü bir şey söylemek değildir. Ancak sizi dinlemesi gerektiğini düşünürsünüz.  Tabii ki bunun sonucunda bir tepkiyle karşılaşmamız mümkün. En iyisi esnek olalım. Yöneticiniz Merkür-Terazi burcunda, 25 Ekim saat 22:16-9 Kasım saat 01:09  tarihleri arasında düz seyirle ilerleyecek.  Bu da demektir ki güzel alışverişler, gereksinimleri karşılama anlamında isteklisiniz. Bu dönemde, kariyer hayatımızla ilgili konularda hem maddi anlamda ilişkilerimizi gözden geçireceğiz hem de bağlantılarda bulunacağız. Bu bağlantıların hem çok akıllıca iletişime dayalı yapılması, ne konuşulacağının bilinmesi hem de fayda sağlıyor olması bizim için önemli. İşimizi bileceğiz dersek daha doğru olur. Nabza göre şerbet vermek vaktidir.  Maddi konularda da etkili olan Merkür-Terazi geçişi, kurulan bağlantıların faydalı olacağını gösteriyor. Giyim ve kuşama önem vermekte de yarar var. Kendimizi itina göstermemizde yarar var. Başak genelde hesabını bildiği için, bu ihtiyaçların  ekonomik bir şekilde halledilmesi mümkündür.Not: Merkür geri hareketi bugün sona eriyor olsa da, önümüzdeki bir haftalık süreç gölgeli günleridir. Yukarıda sözü edilen konularda yine de dikkatli olmayı, tedbirli davranmayı bilmekte yarar var.Günün güçlü yansımaları, her konuda size arzu ettiniz gücü sağlasın. Hayırlısı ne ise hepimizden yana olsun. Canı yürekten sevgilerimle, (Mynet, 25.10.2014 tarihli Başak burcu yorumu)
....
Bugün pozitif olmaya devam. Yurt dışına çıkabilirsiniz. Eğer gidemezseniz sadece hayallarinizde bile biraz uzaklaşın bulunduğunuz ortamdan. Yeni fikirler bulun ve eski alışkanlıklarınızı bırakın. Kendinizi yenileme zamanı, yeni bir kariyer veya yeni bir aşk... Hangisini istiyorsanız artık. (Posta, 25.10.2014 tarihli Başak burcu yorumu)
....
Bugün genel olarak huzursuz olacaksınız. Yapmayı ihmal ettiğiniz işleriniz bugün başınızı ağrıtabilir. Özellikle bir yakınınıza verdiğiniz sözü tutamamanız sizi oldukça sıkıntıya sokacak. Öğle saatlerinde kendinizi yorgun ve isteksiz hissedebilirsiniz. Dinlenmeye zaman ayırmalı ve enerjinizi çabuk tüketmemelisiniz. Aşk Yaşamı : Aşk hayatınız bugün çok renkli olacak. Sevgilinizle ilişkiniz her geçen gün güzelleşiyor. Ona her gün biraz daha bağlanıyorsunuz. Bugün sevgilinizden güzel sözler duyabilirsiniz. İş Yaşamı : İş hayatınızda bazı sorunların üstesinden gelmeyi başardınız. Şimdi rahatsınız ve kafanızda iş ile ilgili çok fazla problem yok. Bugün kendinizi geliştirmeye yönelik faaliyetlerde bulunabilirsiniz. Para Durumu : Maddi konularda bazı olumlu gelişmeler sizi bekliyor. Bugün bir süredir tahsil edemediğiniz alacaklarınızı tahsil edebilir ve mali olarak rahatlayabilirsiniz. Dikkat : İnsanlara verdiğiniz bazı sözleri yerine getiremiyorsunuz. Altından kalkamayacağınız işler için insanlara söz vermemelisiniz. (Turk.net, 25.10.2014 tarihli Başak burcu yorumu)
....
Son derece aktif ve ön planda olabileceksiniz. Bugün sizin için öncelik taşıyan konularda verimli ve başarılı olmaya yakınsınız. Her konuda planlı hareket etmeniz ve yeni başlangıçlarınız sizi ileriye taşıyabilir. Yeni adımlar atmaktan çekinmeyecek ve kontrolü elinizde tutabileceksiniz. İlişkilerinizde biraz çaba ile olumlu gelişmeler elde etmenin keyfi yakalanabilir. (Milliyet, 25.10.2014 tarihli Başak burcu yorumu)
....
Kafanızdaki önemli konulara ve yeteneklerinizi gösterme şansı tanıyan işlere daha fazla zaman ayırabilirsiniz. Merkür’ün doğru harekete geçmesi kafanızı toplamanıza yardım edecektir. Tüm burçlar için gün geneli: Bu haftasonu durağanlaşarak Pazartesi gününden itibaren düzelecek olan Merkür, 3 haftadır iniş çıkışlı devam eden ve iletişim başta olmak üzere, yorucu yansımaları olan aksiliklerin de düzelmesi anlamına geliyor. Yani, üç gün daha bilgisayar, elektrik elektronik aletler, mekanik cihaz veya telefonlara bağlı problem ya da yanlış anlaşılmaları göğüslüyoruz. Ardından, rahat ediyoruz. Doğru iletişimde buluşmak üzere, herkese iyi haftasonları… Niobe Aslı Temel (Hürriyet, 25.10.2014 tarihli Başak burcu yorumu)
....

Geçmiş tarihli Başak Burcu yorumları