burçlar

burç burçlar günlük burçlar ve fallar astroloji yükselen burçlar


Maya AstrolojisiMaya Burcunuzu Öğrenin

   Lütfen Doğum Tarihinizi Giriniz   
Gün Ay Yıl
 
Tarih: (doğum tarihinizi giriniz)
Maya Burcunuz: (doğum tarihinizi giriniz)

Mayalar’ın astronomik gözlemlere değil şamanik vecd hallerine dayanarak oluşturdukları Tzolkin (Zolkiin) takvimi, evrenin ruhsal enerjilerinin akışını açıklar. Bu yönüyle de maddesel olan diğer tüm takvimlerden ve astrolojik sistemlerden ayrılır.

Maya kültürü günümüzde Meksika'nın güneyi, Guatemala, Honduras ve El Salvador'un olduğu bölgede, MS 250 ve 925 arasında tarihlenmektedir. Bu dönemlerde Mayaların astronomi, astroloji, kozmoloji bilgilerini olgunlaştırdıkları çağ olarak görülmüştür. 

- Ahau: Işık
- Akbal: Gece 
- Ben: Kamış (Saz) 
- Caban: Toprak 
- Cauac: Fırtına
- Cib: Baykuş
- Chiccan: Yılan
- Chuen: Maymun 
- Cimi: Ölüm
- Eb: Yol
- Edznab: Bıçak
- Imix: Timsah
- Ik: Rüzgar 
- Ix: Jaguar
- Kan: Kertenkele 
- Lamat: Tavşan
- Manik: Geyik
- Men: Kartal
- Muluc: Su 
- Oc: Köpek Maya takvimi hakkında merak ettikleriniz:

Maya takvimini, son zamanlarda oldukça sık duyar olduk. Tam anlamıyla ne olduğu bilinmiyor olabilirsiniz.
Maya takviminin en temel özelliği astronomik bir takvim olmamasıdır. Mayalara ait takvim kozmosdan birbiri ardına gelen, evreni ve insanoğlunu etkileyen enerjileri tasvir etmektedir. Bu enerjiler değişim göstererek insan bilincinde de değişiklikler meydana getirir.

Maya takvimini özel yapan ve insanların ilgisi çeken de budur. Maya takviminde her günün ayrı bir özelliği vardır. Herkes bu farklı özelliği olan günlerden birinde dünyaya gelir. Her güne bir sembol ve bir numara hakim olmaktadır. Doğdunuz güne hakim olan özellik tüm kaderinizi şekillendirir. Bu da birçok kişinin ilgi gösterdiği Maya Takviminin astrolojik yönünü oluşturmaktadır.

Ayrıca bu takvimi 2500 yıl önce yaratan Maya halkı hala Guatamala ve Güney Meksika’da yaşıyor olmaları da bu takvimi özel kılmaktadır.

Maya takvimi 21 Aralık 2012’de sona eriyor, Maya takviminde her günün bir özelliği vardır. Bu özellikler değiştiğinde bu bir süreç yaratır. Biz de bu sürecin bir parçası durumdayız. İnsan bilinci de bu özel plana göre değişmekte. Maya takviminin sona ermesiyle bu plan da tamamlanmış olacak.

Maya takvimine göre beş bin yıldan beri çizgisel bir zamanda yaşıyoruz; Doğumla başlayan mezarda son bulan. 5 bin yıl boyunca insanlar gelecekte ve geçmişte ne olduğuna, içinde bulundukları zamanda ne tecrübe ettiklerinden daha çok ilgi gösterdi. Tüm bu zaman bilinci değişmek üzere. İnsanlar anı yaşamaya başlayacak. Bu ilk kısmı.

Ayrıca, şu an dünyada düalist bir bakış açısı var. Bizden ve onlardan bahsediyoruz. Bir hükmetme dünyasında yaşıyoruz. Bazıları diğerlerine hükmediyor. Ancak 5 bin yıl önce başlayan bu bölünme bilinci, düalist dünya sona erecek. Kendinizi bir bütünün parçası olarak deneyimleyeceğiniz birlikçi bir bilinç ortaya çıkacak. Maya takviminin sona ermesi hem bir bitiş hem de bir başlangıcı ifade ediyor. İnsanoğlunun bilinci 5 bin yıl olduğundan tamamen farklı olacak. Maya takviminin haber verdiği bu değişiminden geri dönüş olmayacak.

2012’den sona olacaklarla ilgili somut örnekler verilememektedir. Maya takvimiyle çok genel yorumlar yapabilirsiniz. Ancak kimse iki yıl sonra kim kiminle evlenecek, Hangi ülkeler dost hangi ülkeler düşman olacak bunu söyleyemez. Bu tarz kehanetlerde bulunmak mümkün değildir. Ama Maya takviminden yararlanarak bazı yorumlarda bulunmak mümkündür.